Harmonogram szkoleń dla nauczycieli i nauczycielek w programie Młody Obywatel

  • 10.03 Warszawa/ Katowice
  • 11.03 Katowice
  • 17.03 Wrocław/ Poznań
  • 18.03 Kraków/ Toruń
  • 24.03 Rzeszów/ Warszawa
  • 25.03 Lublin/Gdańsk

Termin oraz miejsce szkolenia wybiera się podczas rejestracji do programu. Szkolenia rozpoczynają się o godzinie 10.00, kończą o godzinie 16.00. Dokładne miejsce szkolenia zostanie wysłane w emailu na tydzień przed terminem szkolenia.

A jak było podczas szkoleń w semestrze zimowym?

Zachęcamy do zapoznania się z poniższym podsumowaniem 13-u szkoleń, które odbyły się w ramach programu Młody Obywatel w październiku 2016 r.

W roku szkolnym 2016/2017 szkolenia dla opiekunów i opiekunek są elementem obowiązkowym udziału w programie Młody Obywatel – termin i miejsce szkolenia nauczyciel/nauczycielka wybiera podczas rejestracji do programu. 13 szkoleń, prawie 250 uczestników i uczestniczek, ponad 3000 tysiące przejechanych kilometrów. Pomysły, inspiracje, energia by wspólnie z grupą działać na rzecz lokalnej społeczności. Warszawa, Katowice, Kraków, Gdańsk, Poznań, Toruń, Rzeszów, Lublin oraz Wrocław – moc była z nami!

Tegoroczna formuła programu Młody Obywatel, realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundację BGK, przewidywała jednodniowe szkolenia dla wszystkich opiekunów i opiekunek. Na spotkaniach byli obecni trenerzy oraz koordynatorzy programu. Podczas 6-o godzinnej pracy poruszaliśmy kwestie związane z harmonogramem działań, obowiązkami opiekuna oraz młodzieży. Wspólnie przeszliśmy przez wszystkie ścieżki tematyczne oraz szukaliśmy rozwiązań na wyzwania związane z kryteriami jakości projektów. Podczas ćwiczeń energetyzujących oraz integracyjnych sale zalewała fala pozytywnej energii. Rozmawialiśmy na temat tego, czym jest mentoring oraz o roli koordynatorów we wspieraniu grup w realizacji projektu. Podpytywaliśmy opiekunki i opiekunów o interesujące ich tematy webinariów.

 

  

Refleksja trenera

Michał Tragarz, trener CEO, dostrzega dużą wartość w spotkaniach z kadrą: Szkolenia wprowadzające do programu Młody Obywatel pomagają w praktyczny sposób przekazać podstawową wiedzę o przebiegu programu i działaniach, jakie mają być zrealizowane w szkołach. Ponadto ich mocną stroną jest to, że spotykają się niezwykle zaangażowane nauczycielki i nauczyciele, osoby mniej i bardziej doświadczone we wspieraniu społecznych działań dzieci i młodzieży. Dzięki temu, że wszyscy chętnie dzielą się doświadczeniami i energią, szkolenie to prawdziwy kop motywacyjny dla uczestniczek i uczestników!

Co sobie braliście ze szkoleń?

Skończyliśmy szkolenia z poczuciem, że warto było się spotkać, poznać wasze potrzeby, motywacje oraz wątpliwości, a co ważniejsze móc na nie odpowiedzieć podczas bezpośredniej rozmowy. Usłyszeliśmy od was: wiem, że na każdym etapie projektu mogę liczyć na wsparcie,

widzę, że ten program ma realny sens, a nie jest tylko sztuką dla sztuki,

pod względem merytorycznym jestem gotowa do realizacji projektu,

szkolenie było dla mnie bardzo inspirującym doświadczeniem, cieszę się, że poznałam tyle cudownych osób, które wspólnie z młodzieżą chcą pracować na rzecz swojego najbliższego otoczenia

Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas zaowocuje wspaniałymi projektami na rzecz społeczności lokalnych, w ramach których dzieci i młodzież pozna swoje najbliższe otoczenie.