Klub Młodych Historyków kontynuuje działania

Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim bierze udział w programie realizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundację BGK. Młodzież zajmuje się tematem „Urząd od podszewki”. Ich opiekunką jest pani Dorota Żukowska.

„Na ostatnim spotkaniu ustaliliśmy nasze cele, czyli co będziemy robić na następnych zajęciach. Jednym z nich było uzyskanie informacji od uczniów i dorosłych na temat gminy, czyli zapytanie ich, co o niej wiedzą. Musimy zatem skonstruować pytania do przeprowadzenia wywiadów.

Następnym zadaniem, jakie sobie postawiliśmy, jest opracowanie scenariusza Dnia Otwartego w Urzędzie Gminy Czernica. Przygotowanie tego zajmie nam dużo czasu, dlatego będziemy się musieli ostro za to wziąć. Już mamy ciekawe pomysły, które musimy przedyskutować” – podsumowuje Kinga Gwiazda z klasy VIb.


Zaproszenie na sesję Rady Gminy Czernica

Grupa projektowa została zaproszona przez wójta Gminy Czernica, pana Włodzimierza Chlebosza, na sesję Rady Gminy Czernica, która odbyła się 9 grudnia 2016 roku.

Uczniowie i uczennice zostali uroczyście powitani przez Przewodniczącego Rady Gminy, pana Leszka Kusiaka, który wspomniał, że są oni przyszłymi zmiennikami obecnych radnych.

„Wszyscy serdecznie nas przyjęli, zwłaszcza wójt, który w czasie przerwy zaprosił nas do swojego gabinetu i rozmawiał z nami o zaplanowanych przez nas działaniach. Zaproponował także, abyśmy się spotkali się z przedstawicielami uczniów ze szkół z terenu Gminy Czernica. Pan wójt zapoznałby nas z pracą Urzędu, jego historią, odpowiedział na pytania uczniów, a my przygotowalibyśmy się do Dnia Otwartego” – mówi młodzież.

„Wizyta w Urzędzie, udział w sesji Rady Gminy był dla nas ciekawym i ważnym doświadczeniem” – dodaje grupa.

Relacja została napisana przez członkinie grupy projektowej: Emilię Czopnik, Kingę Gwiazdę, Angelikę Habiak i Oliwię Stelmaszczyk.