Dobre praktyki programu Młody Obywatel – Zmiennicy

Rok szkolny 2014/15 poświęcony został przestrzeni publicznej: młodzi ludzie badali swoją najbliższą okolicę, sprawdzali czy umożliwia bezpieczne i ciekawe spędzanie wolnego czasu oraz próbowali ją uatrakcyjnić poprzez kreatywne działania, w ramach jednego z trzech tematów:

  • Rozegraj okolicę (organizowanie gier miejskich); 
  • Z(a)maluj na lokalnie (sztuka ulicy);
  • Lokalni architekci (diagnozowanie najbliższej okolicy).

W załączonej broszurce prezentujemy sześć ciekawych realizacji w nadziei, że staną się one źródłem inspiracji dla kolejnych grup Młodych Obywateli. Bohaterami tych opowieści są grupy projektowe z Chocenia, Dobrzynia nad Wisłą, Działdowa, Raciąża, Sochaczewa i Warszawy – wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy za aktywny udział w programie Młody Obywatel!

Dobre praktyi programu Młody Obywatel - Młody Obywatel na sportowo 

Rok szkolny 2015/2016 został poświęcony sportowi. Młodzież zmieniała swoją okolicę i jej mieszkańców propagując wysiłek fizyczny i pokazując różne formy aktywności w ramach jednego z trzech tematów:

  • Ruch z sensem (zbiórka charytatywna w połączeniu z wydarzeniem sportowym)
  • Kronika sportowa (przywracanie dawnych gier i zabaw)
  • Sztafeta dyskusji (przeprowadzenie dyskusji o sporcie w swojej okolicy)

W załączonej broszurce prezentujemy trzy ciekawe realizacje w nadziei, że staną się one źródłem inspiracji dla kolejnych grup Młodych Obywateli. Bohaterami tych opowieści są grupy projektowe ze Stawiszyna, Suszca i Siemianowic Śląskich – wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy za aktywny udział w programie Młody Obywatel!