„Memoriał im. Mateusza Cebuli” za nami!

To już druga edycja imprezy sportowo-charytatywnej realizowanej w ramach programu Młody obywatel, którego inicjatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacja BGK. W tym roku realizowaliśmy projekt „Reportaż po sąsiedzku”. Wzorem ubiegłorocznej imprezy zorganizowaliśmy turniej siatkówki, w którym oprócz 3 drużyn z naszej szkoły, udział wzięło 9 drużyn z zabrzańskich szkół średnich i gimnazjów oraz drużyna z ZST-E z Gliwic. Rozgrywki zakończyły się zwycięstwem kl. IIIp z ZCKOiZ, II miejsce zajęło Gimnazjum nr 12 z Zabrza, III – ZST-E z Gliwic.

Emocjom sportowym towarzyszyły kiermasze, grill i licytacje, bo przecież najważniejsze w tym dniu było pozyskanie jak największej kwoty pieniędzy na leczenie czteroletniej Paulinki Hiero chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Iskierka i wszystkie środki zostaną przekazane na jej indywidualne konto w Fundacji (zebraną kwotę podamy po oficjalnym rozliczeniu z Fundacją).

Było też mnóstwo dodatkowych atrakcji:

- występ Julki Hiero, starszej siostry Paulinki,

- pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu ucznia kl. Iag Damiana Włoszek z partnerką Sandrą Ster,

- pokaz tańca nowoczesnego Magdaleny Dubel z III LO,

- pokaz gimnastyki artystycznej Natalii Hummer z III LO,

- zatańczyli dla nas również uczniowie Gimnazjum nr 16 z Zabrza oraz zespół „Nie inaczej”, którego członkami są uczennice kl. It

- chętni mogli pojeździć konno, o co zadbał ks. Rafał Przybyła.
 

O oprawę muzyczną i nagłośnienie zadbał Dawid Wróblewski, czyli DJ Chudy. Mieliśmy też gości wyjątkowych. Swoją obecnością zaszczyciły nas mama i babcia Mateusza Cebuli. Byli z nami rodzice i starsza siostra Pauliny Hiero. Wreszcie z zespołu programu Młody obywatel odwiedził nas pan Mateusz Wojcieszak.

Dziękujemy sponsorom, bez nich nie udałoby się zorganizować kiermaszów i licytacji. Nasi sponsorzy to:

- uczniowie i nauczyciele ZCKOiZ,

- firmy: Aksam, Mróz, Ekol, Roker,

- kręgielnia Fun Fest,

- solarium Majorka,

- Teatr Nowy,

- Górnik Zabrze,

- Aquarius Zabrze,

- studio tańca Eska.

     

Piękne plakaty i ulotki zaprojektowali M. Musiałowicz, K. Cendlewska, K. Franków i A. Kraik z IIIag,  a  wydrukował je kolejny sponsor – drukarnia TIK z Zabrza. Po raz kolejny baner reklamujący naszą imprezę to dzieło W. Kulasek i A. Skwarek z IVr. Patronatem medialnym objęły nas TVP Katowice i TV Zabrze. Relacja z imprezy w TVP Katowice ukazała się już w tym samym dniu  w aktualnościach sportowych (link dostępny na naszej stronie). Niebawem reportaż w TV Zabrze. W organizację imprezy licznie i chętnie zaangażowali się, oprócz grupy projektowej, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc. Bez nich nie byłoby tak świetnie. Liczymy, że za rok też będą z nami !!!

16 maja w ZS-P nr 16 w Zabrzu odbyła się bliźniacza impreza, gdyż, podobnie jak w ubiegłym roku, zaprosiliśmy ich do współpracy. Były gry i zawody sportowe oraz kiermasze. Dziękujemy!!!

„Reportaż po sąsiedzku” – realizacja tego projektu zakończyła się dla nas sukcesem i ogromnym wyróżnieniem.13 czerwca zaprezentujemy się na Zamku Królewskim w Warszawie podczas Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych. Do zobaczenia!!!