W jedności SIŁA!

Z małych szkół – wielcy ludzie! We wszystkim, co robimy łączy NAS jeden cel – zaangażowanie naszych uczniów i uczennic. Chcemy, aby nasza młodzież mogła rozwijać swoje zainteresowania i pasje, by byli aktywni w życiu społecznym.

Historia GRUPY PROJEKTOWEJ...

Za górami, za lasami… spotkała się „ekipa”, która uwielbia wyzwania… i dla których nie ma rzeczy niemożliwych!

DO RZECZY...

Jak znaleźliśmy się w grupie projektowej? Każdy z nas mógł przystąpić do pracy w programie „Młody Obywatel’. Jedynym warunkiem było przedstawienie w dowolnej formie swojej roli, jaką będę odgrywał w programie (mając na uwadze swoje atuty). W jedności siła – grupy z SP 5 i SP11 połączyły swoje siły, by poszerzyć pole rażenia… Spotkaliśmy się, aby wspólnie opracować „COŚ” nad czym będziemy pracować w ramach naszego projektu. Podczas naszego radosnego spotkania, gdzie nie obyło się bez żartów i śmiechu wybraliśmy (burza pomysłów) ścieżkę „Warsztaty przyszłościowe”.

UWAGA!!! A K C J A...

Co dalej? Pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni naszego miasta było wiele – hala sportowa, pałac prezydencki, kafejki internetowe, świecące chodniki…. Małymi krokami na osi „realności” poukładaliśmy wszystkie nasze pomysły. Co wybraliśmy? Pomysły: Aleja Młodego Obywatela i ścieżkę zdrowia – połączyliśmy w całość. Czy to był dobry wybór? Po burzliwej dyskusji zadecydowaliśmy, iż jesteśmy w stanie ZREALIZOWAĆ nasz pomysł.

Nierealne staje się realne – MY w to wierzymy!!! Będziemy na bieżąco zdawać relacje z naszych poczynań. Trzymajcie za nas kciuki! Do całej społeczności Zawiercia! Na tym etapie projektu pomagają nam rodzice, którzy rozmawiają ze swoimi pociechami na temat planowanych działań oraz dowożą dzieci na miejsce spotkań. Bez nich nie dalibyśmy rady!

Żeby wydobyć z naszych działań esencję...zabraliśmy się ostro do pracy! Na kolejnym naszym spotkaniu opracowaliśmy ankietę. W tym gorączkowym, przedświątecznym okresie wyszliśmy na ulice Zawiercia, by zapytać jego mieszkańców i mieszkanki "Jak podoba im się pomysł stworzenia ścieżki zdrowia w parku miejskim?". Chcieliśmy przejrzeć na wylot naszych ankietowanych;) Z wielkim zaangażowaniem tłumaczyliśmy im co będziemy robić, na czym polega nasze zadanie...bo pytań było mnóstwo. Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Usłyszeliśmy: "Świetny pomysł", "Jestem za", "Ale fantastyczna młodzież" – to znaczy, że naszym respondentom pomysł przypadł do gustu :) Oceniamy na 99% pozytywnie naszą ankietę.

Jesteśmy pozytywnie nakręceni! Działamy dalej!!!

P.S.

Ale, ale...musimy WAM powiedzieć... przemierzając ulice miasta zauważyliśmy, że radosną postawą przekazywaliśmy impuls pozytywnej energii, jednocześnie z uśmiechem pokonując niezauważalnie kolejne kilometry.