Jak angażować rodziców w realizację projektów uczniowskich?

Na szkoleniach i w ankietach często zadawaliście sobie i nam pytanie: Jak angażować rodziców w realizację projektów uczniowskich? Dlaczego warto współpracować z rodzicami, co pomaga w angażowaniu rodziców? W poprzednich miesiącach staraliśmy się odpowiedzieć na Wasze potrzeby organizując na ten temat webinarium. Dzisiaj przesyłamy Wam materiał edukacyjny rozszerzający tematykę webinarium autorstwa Grety Droździel - Papugi.

Greta od lat związana jest z organizacjami pozarządowymi. W Centrum Edukacji Obywatelskiej koordynowała I edycję programu Nauczyciel/ka I klasa, prowadziła bloga z inspiracjami edukacji wczesnoszkolnej i wspierała nauczycieli/nauczycielki i dyrekcję w procesie Edukacja I klasa, którego celem była poprawa komunikacji i stworzenie zespołu w dużych szkołach podstawowych.

W materiale “Edukacyjny projekt uczniowski - wspólna sprawa! Jak angażować rodziców w realizację projektów uczniowskich" odnajdziecie informacje o korzyścich dla rodziców, nauczycieli/nauczycielek i grupy projektowej płynących ze wzajemnej współpracy, rozwiązania trudnych sytuacji, które mogą wyniknąć w trakcie tworzenia relacji, a także ćwiczenia do wykorzystania na spotkaniach z rodzicami.