Młody Obywatel na sportowo - publikacja

Ze sportem mamy do czynienia wszędzie: na ulicach i pływalniach, w parkach i halach sportowych, „widać” go w prasie i telewizji, „słychać” w radiu oraz radosnych okrzykach kibiców i kibicek. Czy wiecie, że możliwość uprawiania sportu jest jednym z praw człowieka zapisanych w Karcie Olimpijskiej?

Sport to nie tylko zawody i rywalizacja, ale również szansa na zabawę w doborowym towarzystwie, możliwość pomocy innym czy przestrzeń do dyskusji na temat rozwijania oferty aktywności fizycznych dla mieszkańców i mieszkanek Waszej najbliższej okolicy. Temat sportu to także świetny pretekst, żeby nawiązać i pogłębić relacje w swojej społeczności – w szkole i poza nią, np. z sąsiadami i sąsiadkami, osobami prowadzącymi przedsiębiorstwa czy lokalnymi władzami. Zachęcamy Was do odkrywania różnych obliczy sportu w ramach trzech tematów, które przygotowaliśmy:

Ruch z sensem”, czyli jak zorganizować wydarzenie sportowe i jednocześnie komuś pomóc?

Kronika sportowa”, czyli jak przywrócić do życia dawne gry i zabawy?

Sztafeta dyskusji”, czyli jak debatować o sporcie ze społecznością lokalną?

 

Publikacja "Młody Obywatel na sportowo" krok po kroku przeprowadzi Was przez kolejne etapy realizacji projektu. Pamiętajcie jednak, że to tylko nasza propozycja – możecie ją dowolnie modyfikować. Czujcie swobodę w dobieraniu ćwiczeń, zmieniajcie je i twórzcie własne, by jak najlepiej sprawdziły się w Waszej grupie projektowej. Powodzenia!


Zespół programu „Młody Obywatel”

 

Publikacja w wersji elektronicznej jest do ściągnięcia TUTAJ.